Dantų protezavimas

Skambinkite

Adresas

A. Valaičio g. 7, 68176 Marijampolė

Rašykite

Metalo keramika

Metalo keramikos protezo pagrindas yra metalinis, bet padengtas dantų spalvos porcelianu. Daugelį metų dažniausiai buvo pasirenkami tokie vainikėliai. Palyginti su bemetalės keramikos protezais, jie yra tvirtesni ir ilgiau tarnauja. Kita vertus, metalo keramikos protezai atrodo ne taip natūraliai, nes metalas nepraleidžia šviesos (kaip tikras dantis), be to, prie dantenų matyti juoda linija. Ši technika geriausiai tinka protezuoti mažiau matomiems, pavyzdžiui, krūminiams dantims.

Bemetalė keramika

Bemetalės keramikos vainikėliai – tai naujas žingsnis į estetiką. Jie gaminami iš porceliano. Savo fizinėmis savybėmis keramika artima natūralaus danties savybėms. Ji pralaidi šviesai (kaip natūralus dantis), todėl atrodo itin natūraliai.

Dantų protezavimo bemetalės keramikos vainikėliais pranašumai:

 • nepriekaištinga estetika ir skaidrumas (vainikėliai laidūs šviesai, todėl dantis atrodo natūraliai);
 • vainikėliai pagaminti iš biologišklai suderintos, nealergizuojančios medžiagos;
 • ilgaamžiškumas ir atsparumas dėvėjimuisi;
 • vainikėliai gerai priglunda prie danties audinių;
 • nesimato metalinio protezo krašto;
 • dantenos atrodo natūraliai (nėra melsvo atspalvio, kuris būna dėvint metalo keramikos protezus);
 • nėra specifinio metalo skonio burnoje.

Cirkonio keramika

Kiekvienas žmogus nori, jog jo protezuoti dantys atrodytų natūraliai. Dantų protezavimui naudojant cirkonio keramikos vainikėlius (karūnėles) dantys atrodo visiškai natūraliai. Cirkonio keramika turi ir daugiau pranašumų.

Cirkonis pakeitė praeityje plačiau naudotas metalines protezavimo konstrukcijas, aukso ir sidabro karūnėles. Pastaraisiais metais cirkonio karūnėlės tapo ypatingai populiarios dėl savo unikalių savybių:

 • Tvirtumas. Cirkonio keramikos karūnėlės ir dantų tiltai yra ypatingai tvirti, lyginat su kitais tipais.
 • Ilgaamžiškumas. Cirkonis yra atsparus dilimui, todėl gali tarnauti daugelį metų.
 • Estetika. Cirkonio dantų vainikėliai yra laidūs šviesai, todėl atrodo visiškai kaip natūralūs žmogaus dantys.
 • Bemetalė konstrukcija. Gaminant cirkonio dantų vainikėlius ar tiltelius nėra metalo konstrukcijų. Tai puikus pasirinkimas žmonėms, kurie yra alergiški metalui.

Dantų protezai ant implantų

Dantų implantai funkcionuoja kaip dantų šaknys. Atlikus dantų implantaciją, po 3–4 mėnesių pradedamas protezavimo procesas. Ant implanto dedama protezinė atrama, kuri gali būti:

 • metalinė (krūminių dantų grupei protezuoti);
 • cirkonio oksido estetinė atrama (priekinių dantų grupei protezuoti).

Tai priklauso nuo to, kokį protezavimo būdą pasirenka pacientas: protezavimą metalo keramika ar protezavimą bemetale keramika. Cirkonio oksido  atrama yra pranašesnė – ji daug geriau ir gražiau prisitaiko prie burnos audinių.

Pilnos ir dalinės plokštelės

Dalinės plokštelės priglunda prie dantenų ir laikosi už likusių dantų dažniausiai kabliukų pagalba, gaminamos kai netinka tiltinis protezas, pavyzdžiui, kai yra galiniai defektai, periodontologiškai nepatikimi dantys ar netaikomas gydymo būdas implantacija.

Pilnos plokštelės atstato prarastus dantis tiek viršutiniame tiek apatiniame žandikaulyje, kai nėra nė vieno danties, jos tiksliai priglunda prie alveolinio kaulo ir dantenų. Pacientas gali kramtyti, šypsotis, kalbėti, veido profilis yra žymiai gražesnis nei esant be dantų.

Didžiausias plokštelių trūkumas – jos nesustabdo alveolinio kaulo rezorbcijos. Taip yra todėl, kad kramtant savais dantimis kaulas nuolat gauna krūvį, o netekus dantų, kaulas atrofuojasi.

Jeigu pacientas nepatenkintas, kad jo nešiojamas išimamas protezas (plokštelė) nesilaiko burnoje, juda valgant ar kalbant, išimamiems protezams stabilizuoti gali būti naudojami implantai. Toks stabilizuotas išimamas protezas burnoje laikosi daug tvirčiau, todėl pacientas jaučiasi beveik kaip su savais dantimis ir gali drąsiai valgyti, kalbėti bei šypsotis, nesibaimindamas, kad protezas iškris.

Norint atstatyti keletą trūkstamų dantų, ar visą bedantį žandikaulį, nebūtina įsriegti tiek pat implantų. Netekus grupės dantų, implantuojami keli implantai ir gaminamas tiltinis protezas. O visam bedančiam žandikauliui suprotezuoti gali užtekti 4–8 implantų.

Lanko atraminiai protezai

Norint atstatyti keletą trūkstamų dantų, ar visą bedantį žandikaulį, nebūtina įsriegti tiek pat implantų. Netekus grupės dantų, implantuojami keli implantai ir gaminamas tiltinis protezas. O visam bedančiam žandikauliui suprotezuoti gali užtekti 4–8 implantų.

 

Trimatis skeneris 3Shape – tobuliems DANTŲ PROTEZAMS

Norint atkurti tobulą šypseną patirties, nuolat keliamos kvalifikacijos ir kokybiškų medžiagų nepakanka. Siekiant kokybiško rezultato dantų protezavime didelę įtaką turi ir pažangi bei profesionali medicininė įranga.

►Pasiekiamas didesnis protezavimo tikslumas, aukštesnė kokybė, estetiškas ir ilgalaikis galutinis produktas, kuo tikslesni vainikėliai ir tiltai, tuo jie ilgiau tarnauja, taip pat mažėja ėduonies ir periodonto ligų tikimybė.

► Prieš įsukant dantų implantus – modeliuoja būsimą dantų vaizdą;

► Įvertinama bendra paciento danties(-ų) būklė, kuri aptariama kartu su gydytoju demonstruojant kompiuterio ekrane, parenkamas gydymo planas;

►Nereikia naudoti nepatogią pacientui procedūrą – atspaudinės masės dėjimo į burną.

 Šio skenerio dėka galima sumažinti pacientų vizitų skaičių, sutrumpinti vainikėlio ar tilto gamybos laiką ir, svarbiausia – pagaminti ypatingai tikslius ir ilgai tarnaujančius protezus.