Periodontitas- tai „uždegimas aplink dantį“. Tai bakterijų sukelta infekcija, kuri, jei negydoma, pažeidžia dantenas ir aplink dantis esantį kaulą. Bakterijos „atkeliauja“ iš akmenų, minkšto apnašo, esančių aplink dantis. Periodontitas yra visiškai neskausminga liga!  Dažnai liga būna progresavusi ir sukėlusi didelį diskomfortą: sunku kramtyti maistą, jaučiamas dantų paslankumas, skausmingos, pakeitusios spalvą, jautrios, atsitraukusios dantenos.

Periodontito simptomai

Pirmasis požymis, signalizuojantis uždegimo pradžią, yra dantenų kraujavimas. Pacientai dažniausiai jį pastebi valydamiesi dantis, o pažengusiose ligos stadijose – valgant ar kraujuojant iš dantenų savaime. Uždegimui progresuojant, jis apima ne tik dantenas, bet ir kitas, dantį supančias struktūras – periodonto raištį ir kaulą. Sunkaus periodontito pažeisti dantys tampa paslankūs, skausmingi, keliantys diskomfortą pacientui, todėl galiausiai yra pašalinami.

Negydomas dantenų uždegimas (gingivitas) ilgainiui progresuoja ir pereina į periodontitą (seniau taip vadintą „parodontozę“). Išplitęs uždegimas pažeidžia ne tik dantenas, bet ir periodonto raištį, kaulą, kuriame laikosi dantys. Kaulas, esantis aplink dantis, reaguodamas į bakterijų, kurios yra dantų apnašose ir akmenyse išskiriamus toksinus, pradeda tirpti. Todėl kaulo aplink dantį lieka vis mažiau.

Periodontito gydymas

Konservatyvus periodontologinis gydymas

Tai pagrindinis periodontito gydymo metodas, kurio metu, pritaikius vietinę nejautrą, gydytojas -periodontologas pašalina akmenis, susikaupusius giliai po dantenomis, kurių burnos higienistas negali pasiekti, poliruoja dantų šaknis. Procedūra atliekama smulkiais, aštriais instrumentais, kuriais išvengiame dantenų traumavimo.

Chirurginis gydymas

Esant pažengusiam periodontitui, praėjus dviem mėnesiams, kartais vis dar stebime nesugijusias dantenas prie pavienių, sunkiai pažeistų dantų. Tuomet tenka pereiti prie chirurginio periodontito gydymo etapo – lopo operacijos. Šiais laikais ji yra minimaliai invazyvi, atliekama prie nesugijusios vietos. Operacijos metu šalinami uždegiminiai audiniai, neleidžiantys dantenoms sugyti.

 

,,Primygtinai rekomenduoju pastebėjus dantenų kraujavimą, neignoruoti to, o apsilankyti pirminėje konsultacijoje pas burnos higienistą ar gydytoją odontologą. Svarbu laikytis burnos higienisto individualios burnos higienos pamokymų – valyti dantis ryte ir vakare, naudoti jums individualiai pritaikytus tarpdančių šepetėlius, skalauti gydomuoju arba profilaktiniu skalavimo skysčiais.”
Periodontologinis gydymas

Periodontologinį gydymą atlieka gyd. odontologė Austė Antipovienė

 

TURITE KLAUSIMŲ? KREIPKITĖS TELEFONU:
+370 605 27574

ARBA ADRESU:
A. VALAIČIO G. 7, MARIJAMPOLĖ

Terapinis gydymas Marijampolė