Žmonės, kurie netaisyklingai valosi dantis, dažniau turi ėduonies pažeistų dantų, dantenų uždegimą bei sklindantį blogą kvapą iš burnos. Net 98 proc. visų lėtinių blogo burnos kvapo atvejų susiformuoja ne skrandyje ar plaučiuose, o burnoje.
Kaip ir kodėl atsiranda dantų akmenys ir kodėl reikia pasirūpinti profesionalia burnos higienos procedūra pasakoja Ž. Kazakevičiaus implantologijos centro burnos higienistė Birutė Sinkevičiūtė.
Dantų akmenų atsiradimo priežastys
Netaisyklingai prižiūrint burnos ertmę atsiranda dantų apnašos – tai lipni, nemalonų kvapą skleidžianti plėvelė, kuri yra sudaryta iš jau sunykusių ir kartu dar gyvų mikroorganizmų ir bakterijų. Vėliau šios bakterijos virsta dantų akmenimis. Pavojingos dantų akmenų sankaupos formuojasi ne tik ant pačių dantų bet ir po dantenomis, kurių laiku nepašalinus, gali atsirasti rimtų periodontito simptomų.
Burnos higienos procedūros eiga ir privalumai
Minkštosios apnašos gali būti nuvalomos dantų šepetėliu bei skalavimo skysčiu, kurie naudojami turėtų būti bent jau du kartus per dieną. Kietosios dantų apnašos, kitaip dantų akmenys, pašalinami profesionalios burnos higienos metu, naudojant ultragarsinį aparatą ar kitus specialius įrankius. Procedūros pabaigoje sumaišomas vandens ir sodos mišinys, kuris gali pašalinti pigmentines dėmeles atsiradusias nuo kavos, rūkymo ar kitų priežasčių. Po to dantys nupoliruojami specialia pasta, taip burnos ertmėje atsiranda gaivumo jausmas.
Pagrindiniai profesionalios burnos higienos privalumai:
- Padeda išvengti odontologinių problemų, tokių kaip ėduonis, dantenų uždegimas;
- dantys tampa vienu ar net keliais tonais baltesni;
- išnyksta blogas burnos kvapas;
- sumažėja dantenų kraujavimas.
Profesionali burnos higienos procedūra turėtų būti atliekama ir prieš kiekvieną odontologinį gydymą, tam, kad naujos plombos ar vainikėlio spalva atitiktų sveikų dantų spalvą. Svarbu paminėti, jog norint dantų implantais džiaugtis kaip nuolatiniais dantimis, užtikrinant jų ilgaamžiškumą ir kokybę, taip pat reikalinga reguliari paciento burnos higienos profilaktika. Ypatingas dėmesys turėtų būti skiriamas nešiojantiems breketus, nes esant nepakankamai priežiūrai, besikaupiančios bakterijos bei maisto likučiai, kurie kaupiasi po breketų lanku ir jų kabliukais, gali stipriai pažeisti emalį ir iššaukti ne tik stiprius dantų spalvos pakitimus, bet ir ėduonies atsiradimą.
TURITE KLAUSIMŲ? Kreipkitės telefonu:
+370 605 27574
arba adresu: A. VALAIČIO G. 7, MARIJAMPOLĖ