Su dantų kariesu, kitaip dar vadinamu danties ėduonimi yra susidūrę daugiau nei 90 proc. viso pasaulio gyventojų, tai viena labiausiai paplitusių ligų visame pasaulyje. Negydomas kariesas gali tapti rimtų burnos ertmės ligų ar netgi dantų netekimo priežastimi. Apie karieso atsiradimo priežastis ir gydymą pasakoja Ž. Kazakevičiaus imlantologijos centro Ž. Kazakevičiaus imlantologijos centro gydytoja odontologė Kristina Augustinaitė.
Karieso atsiradimas
Dantų kariesas atsiranda, kai dantų emalyje pradeda mažėti mineralinių medžiagų, tokių kaip kalcis ir fosforas. Taip pat, didelę įtaką karieso atsiradimui turi bloga asmeninė burnos higiena, nevalant ar neatidžiai nuvalius dantis apnašos kaupiasi tarpdančiuose, dantų vagelėse, prie dantenų. Susikaupusios dantų apnašų bakterijos skaido cukrų iki rūgščių, kurios tirpina kietuosius danties audinius ir tokiu būdu susiformuoja kariesas.
Karieso gydymas
Dantų plombavimas yra būtinas dantų gydymas, kai dantyje dėl karieso atsiranda ertmė – skylutė. Pacientui pageidaujant bei atsižvelgiant į dantų pažeidimo gylį, prieš procedūrą gali būti atliekama vietinė nejautra. Kariesas gydomas pašalinant pažeistus danties audinius ir atstatant defektus plombinėmis medžiagomis. Plombos pakeičia suirusius kietuosius danties audinius ir apsaugo minkštuosius audinius nuo komplikacijų, tokių kaip danties nervų uždegimas. Plombomis atkuriama funkcionali danties forma ir sugrąžinamas danties estetinis vaizdas.
Laiku neužplombavus danties, kariozinė ertmė didėja, gali pasiekti ir pažeisti danties nervą – tuomet bus reikalingas dantų šaknų kanalų gydymas.
Kariesas – klastinga liga, todėl reguliariai tikrintis dantis būtina net ir tuomet, jei neturite jokių nusiskundimų. Iš pradžių nejuntama jokių simptomų, o kai atsiranda skausmas, tai reiškia, jog ėduonis pažeidė gilesnius danties audinius, gydymas tampa ilgesnis ir sudėtingesnis.
TURITE KLAUSIMŲ? Kreipkitės telefonu:
+370 605 27574
arba adresu: A. VALAIČIO G. 7, MARIJAMPOLĖ