„Smagu, kada vaikas turi gražią šypseną“, – toks ortodontės Ievos Petravičienės devizas. Ji yra naujoji Ž. Kazakevičiaus implantologijos centro specialistė.
Ortodontas – tai gydytojas, koreguojantis netinkamą dantų padėtį bei netaisyklingą sąkandį.
Dažniausiai I. Petravičienė darbe bendrauja su paaugliais – tokiame amžiuje koreguoti dantų padėtį efektyviausia. Ir tai nėra lengva.
„Nors jaunesnioji karta nebijo stomatologų, paaugliai paprastai yra mažiau motyvuoti pacientai nei jų tėvai. Merginas ir vaikinus užsidėti kabes skatina viziją, kokia graži jų šypsena bus jau po metų ar kelerių. Man, kaip specialistei, laime spindinti paciento šypsena – didžiausia motyvacija dirbti“, – sako Ieva.
Dauguma abiturientų dar neapsisprendę, kurią profesiją pasirinkti, o Ieva jau devintoje klasėje žinojo, kad nori studijuoti odontologiją. Studijuodama universitete itin susidomėjo galimybe grąžinti pacientams šypsenas. Taip jos profesijoje vis daugiau vietos užėmė ortodontija.
I. Petravičienė nuolat gilina žinias, profesinių naujovių semiasi konferencijose, mokymuose, dalyvauja mokslinėje veikloje, skaito pranešimus.
Ieva myli savo darbą, bet neužmiršta ir laisvalaikio – mėgsta aitvaruoti (kaituoti), žiemą uždaroje arenoje žaidžia tinklinį, kartais – lauko tenisą, be galo mėgsta skaityti.