Dantų šaknų gydymas

Endodontinis gydymas padeda išsaugoti natūralius dantis ir kitaip dar yra vadinamas danties šaknies kanalų gydymu.

Dantų šaknų kanalų gydymas reikalingas tuomet, kai uždegimas yra pasiekęs danties viduje esančius minkštuosius audinius (pulpą), arba prie danties šaknų yra susidaręs židinys. Uždegiminis procesus danties viduje gali sukelti danties ėduonis, danties trauma, išplitusios apydančio patologijos ir kt. Tuomet dažnai juntamas skausmas.

Tokioje situacijoje be endodontinio gydymo apsieiti nepavyks. Jeigu ir toliau nesiimama reikiamo gydymo, danties viduje esantis uždegimas pasiekia danties šaknies viršūnę, tirpsta kaulas, susidaro židinys – gydymas tampa sudėtingesnis.

Skausmas dažniausiai juntamas tik pirmose karieso ar pulpito (danties nervo uždegimo) stadijose, vėliau eiga pereina į besimptominę. Todėl būtina kreptis pas odontologą iškart pajutus skausmą. Taip galima išvengti tolimesnio ligos progresavimo.

Dantų šaknų kanalų gydymas

Dentalinis mikroskopas ,,CARL ZEISS”

Gydant dantų šaknų kanalus Ž. Kazakevičiaus klinikoje Marijampolėje naudojama moderni įranga – dentalinis mikroskopas.

 

Dentalinis mikroskopas padeda pamatyti tai, ko neįmanoma matyti plika akimi: siauras kanalų įeigas, papildomus kanalus, dantų šaknų skilimus, dėl amžiaus pakitimų ar traumų kalcifikuotus kanalus.

Kaip ir bet kokiu kitu atveju, labai svarbūs profilaktiniai vizitai pas odontologą. Net jeigu nejaučiate jokio skausmo ir neturite kitų nusiskundimų, lankytis pas jį reguliariai būtina. Profilaktinio patikrinimo metu kilus įtarimų, kad yra problemų su danties kanalais, odontologas atliks rentgeno nuotrauką ir, esant reikalui, nukreips vizitui pas gydytoją endodontologą.

Simptomai, signalizuojantys, kad jums reikalingas endodontinis gydymas – stiprus naktinis danties skausmas, didelis jautrumas karštam/šaltam maistui, jautrumas sukandant, sušalus, susilpnėjus imunitetui.

TURITE KLAUSIMŲ? Kreipkitės telefonu: 

+370 605 27574

arba adresu: A. VALAIČIO G. 7, MARIJAMPOLĖ

odontologijos klinika Marijampolė