dantų šaknų kanalų gydymas Marijampolė

Ž. Kazakevičiaus implantologijos centro gydytoja endodontologė Rūta Gegužytė

Endodontinis gydymas padeda išsaugoti natūralius dantis ir kitaip dar yra vadinamas danties šaknies kanalų gydymu. Dantų šaknų kanalų gydymas reikalingas tuomet, kai uždegimas yra pasiekęs danties viduje esančius minkštuosius audinius (pulpą), arba prie danties šaknų yra susidaręs židinys. Uždegiminis procesus danties viduje gali sukelti danties ėduonis, danties trauma, išplitusios apydančio patologijos ir kt.

Tuomet dažnai juntamas skausmas. Tokioje situacijoje be endodontinio gydymo apsieiti nepavyks. Jeigu ir toliau nesiimama reikiamo gydymo, danties viduje esantis uždegimas pasiekia danties šaknies viršūnę, tirpsta kaulas, susidaro židinys – gydymas tampa sudėtingesnis. Skausmas dažniausiai juntamas tik pirmose karieso ar pulpito (danties nervo uždegimo) stadijose, vėliau eiga pereina į besimptominę. Todėl būtina kreiptis pas odontologą iškart pajutus skausmą. Taip galima išvengti tolimesnio ligos progresavimo.

Gydant dantų šaknų kanalus Ž. Kazakevičiaus klinikoje Marijampolėje naudojama moderni įranga – dentalinis mikroskopas.

Dentalinis mikroskopas padeda pamatyti tai, ko neįmanoma matyti plika akimi: siauras kanalų įeigas, papildomus kanalus, dantų šaknų skilimus, dėl amžinių pakitimų ar traumų kalcifikuotus kanalus.

dantų šaknų gydymas Marijampolė Kazakevičiaus klinika

Dirbant mikroskopu, kanalus plombuojame karštos vertikalios kondensacijos būdu, tokiu būdu pasiekiamas kokybiškas visų kanalų užpildymas trimatėje erdvėje. Išskirtiniais atvejais, kanalus plombuojame biokeraminėmis medžiagomis.

Kaip ir bet kokiu kitu atveju, labai svarbūs profilaktiniai vizitai pas odontologą. Net jeigu nejaučiate jokio skausmo ir neturite kitų nusiskundimų, lankytis pas jį reguliariai būtina. Profilaktinio patikrinimo metu kilus įtarimų, kad yra problemų su danties kanalais, odontologas atliks rentgeno nuotrauką ir, esant reikalui, nukreips vizitui pas gydytoją endodontologą. Danties rentgeno nuotrauka, reikalinga esamos situacijos įvertinimui ir diagnozės nustatymui. Ką konkrečiai reikia daryti ir kiek tai truks, priklauso nuo situacijos sudėtingumo. 

 

Simptomai, signalizuojantys, kad jums reikalingas endodontinis gydymas – stiprus naktinis danties skausmas, didelis jautrumas karštam/šaltam maistui, jautrumas sukandant, sušalus, kritus imunitetui.

 

TURITE KLAUSIMŲ? Kreipkitės telefonu: 

+370 605 27574

arba adresu: A. VALAIČIO G. 7, MARIJAMPOLĖ