Įsibėgėjus rudeniui vaikai renkasi įvairius aktyvius būrelius, kuriuose deja nutinka ir traumų, kurios lemia DANTŲ nuskilimus. Žinoma nuo to neapsaugoti ir suaugusieji, o ypač artėjant žiemai, kai išauga griuvimo tikimybė. Ką daryti jeigu nepavyko išvengti traumos ir nuskilo dantis?

Pats svarbiausias patarimas – jeigu tik įmanoma IŠSAUGOKITE nuskilusią danties dalį! Pasistenkite surasti iš įvykio vietos net ir mažiausią nuskilusio danties dalį. Būtinai skambinkite registruotis vizitui pas gydytoją odontologą, jeigu teks palaukti vizito dienos, nuskilusį dantį laikykite šaltame piene, seilėse arba vaistinėje įsigytame tirpale. Blogiausiu atveju nuskilusį dantį galima laikyti pamerkus į paprastą vandenį. Jokiu būdu nelaikykite jo susukto į servetėlę ar kišenėje nes taip jis išsausėja ir priklijuoti gali tapti neįmanoma.

Neturint nuskilusio danties dalies, pagrindiniai danties atstatymo sprendimo būdai gali būti :

Kaip apsisaugoti? Sportuojančiam vaikui rekomenduojama naudoti iš plastmasės lydinio  specialiai dantims pagamintą, pagal dantų atspaudą – apsauginę kapą. Dantų kapa padės apsaugoti arba maksimaliai sušvelninti nelaimingų atsitikimų pasekmes.

Apsauginė dantų kapa

 

Prisiminkite, jog nuosavas dantis yra tvirtesnis už bet kokią plombą, todėl šie patarimai palengvins danties atstatymą.

Kilus klausimams skambinkite: +370 605 27574