Dantų implantacija

SKAMBINKITE

(+370) 605 27574

ADRESAS

A. Valaičio g. 7, 68176
Marijampolė

RAŠYKITE

info@kazakeviciausklinika.lt

Dantų implantai ir dantų implantacija – kas tai?

Dantų implantai padeda atstatyti prarastus dantis nešlifuojant ir neapkraunant kaimyninių dantų. Dantų implantai gali būti naudojami vieno arba kelių dantų atstatymui. Tokiu būdu galima pagelbėti net tais atvejais, kai prarasta daugelis ar net visi dantys. Dantų implantacija – vienas iš pažangiausių gydymo būdų, šiai dienai apie 97-98 % implantų prigyja ir sėkmingai tarnauja. Pirmasis implantas pasaulyje buvo implantuotas apatiniame žandikaulyje 1965 prof. Branemark (Švedija). Taigi, tai nėra naujovė, o laiko patikrintas dantų atstatymo būdas, sparčiai populiarėjantis ir Lietuvoje.

Ž. Kazakevičiaus klinikoje dantų implantacija vyksta pasitelkus kelių sistemų dantų implantus, kuriuos renkasi pats pacientas:

  • Ankylos dantų implantai (kokybiškiausi, populiariausi, atitinkantys kainos ir kokybės santykį, gaminami Vokietijoje);
  • Straumann (Šveicarija)
  • Nobel Biocare (Švedija)
  • ROOTT (Šveicarija)
  • Osstem (Pietų Korėja)

Ž. Kazakevičiaus klinika: pasiūlysime tinkamiausią dantų implantų rūšį.

Dantų implantacija tinka norint atstatyti ir vieną prarastą dantį, ir kelis dantis ar visą dantų grupę.

Sprendimas praradusiems visus dantisAll-on-4® gydymo metodika

Remiantis All-on-4® gydymo metodika, pilnam vieno žandikaulio dantų atkūrimui naudojami keturi implantai. Tai iš esmės keičia viso gydymo eigą, laiką ir kaštus. Ši dantų implantacija leidžia išvengti sudėtingų kaulo priauginimo procedūrų. Vieno vizito pas gydytoją metu yra įsriegiami implantai ir ant jų tvirtinami nauji, patogūs, pilnai kramtymo funkciją atstatantys laikini dantys, kurie po kurio laiko yra pakeičiami nuolatiniais.

Bedančio žandikaulio atkūrimo metodika gali būti taikoma su momentiniu implantavimu, kai implantai sriegiami iškart, vos tik pašalinus dantis.

 

 

Mini dantų implantai

Visus dantis ar dalį dantų praradę ir išimamus protezus ar plokšteles nešiojantys pacientai susiduria su problema – kaip stabiliai ir patikimai užfiksuoti protezus ar plokšteles, kad galėtų drąsiai šypsotis, valgyti, kalbėti? Šią problemą patikimai sprendžia pažangus metodas – mini dantų implantai.

Tokia dantų implantacija tai yra naujovė, nuo standartinių implantų skiriasi dydžiu ir yra skirti fiksuoti bei stabilizuoti išimamus protezus. Dažniausiai šis metodas rekomenduojamas pacientams, kurie neįperka standartinių implantų arba standartiniai implantai nėra tinkami dėl sudėtingų paruošiamųjų chirurginių procedūrų, pavyzdžiui, kaulo priauginimo, sinuso dugno pakėlimo operacijų.

 

Implantų pranašumai

Dantų implantų pranašumai:

  • Pakeičia trūkstamus dantis, todėl galite drąsiai šypsotis ir jaustis kaip su tikrais dantimis.
  • Gali sustabdyti žandikaulio kaulo nykimą, nes žandikaulis yra pastoviai stimuliuojamas ir nepradeda trauktis, o Jūsų veidas atrodo jaunesnis. Be to, nei karūnėlė su tiltu, nei pilna ar dalinė dantų plokštelė nesustabdo kaulo nykimo procesų.
  • Išsaugomi visi sveiki dantys, nes jų nereikia paaukoti gydymui, pavyzdžiui, kaip tai daroma su dantų karūnėlėmis.

Garantijos dantų implantams

Dantų implantams taikoma viso gyvenimo garantija.

Paciento tyrimas

Bendrinis tyrimas

Prieš dantų implantaciją pacientui duodame užpildyti sveikatos anketą, prašydami nurodyti vartojamus medikamentus ir esamas ligas. Dantų implantacijos operacijos pavojus padidėja dėl paciento bendros būklės, t. y. sergant širdies – kraujagyslių sistemos ligomis (širdies ritmo sutrikimai, aukštas kraujospūdis, stenokardija ir kt.), imuninės sistemos ligomis (įvairaus pobūdžio alergijos, ŽIV), psichikos ligomis. Paciento būklė operacijos metu turi būti stabili. Dantų implantacija gali būti nesėkminga, jei pacientas serga cukriniu diabetu (tik tada, kai gliukozės kiekis kraujyje nekontroliuojamas), nekontroliuojamų skydliaukės veiklos sutrikimų atvejais, vartojant bifosfonatus (medikamentus osteoporozei gydyti) ar po spindulinio gydymo galvos – kaklo srityje dėl onkologinės ligos.

Vietinis tyrimas

Prieš dantų implantacijos operaciją kliniškai įvertinami erdviniai žandikaulio parametrai, dantenų biotipas, fiksuotos gleivinės plotis, sąkandis, kaimyninių dantų būklė. Dantų implantacija gali būti nesėkminga, jei nustatomi nuolat pasikartojantys burnos gleivinės susirgimai, stebima prasta burnos higiena, jei nepakankamas kaulo kiekis planuojamo implanto vietoje.

Tinkamai atlikus tyrimą, galima išvengti nesėkmių ar bent sumažinti jų keliamą pavojų, koreguojant trūkstamo kaulo kiekį ar prieš implantaciją atliekant periodontologinį gydymą. Diagnostinių modelių pagalba planuojama būsimo protezo vieta kitų dantų atžvilgiu. Atliekami radiologiniai tyrimai – žandikaulių panoraminė radiograma (ortopantomograma), danties radiograma. Vertinamos kaulo kokybinė ir kiekybinė charakteristikos, anatominių darinių (kaimyninių dantų, nervų – kraujagyslių pluošto, sinuso ar nosies ertmių) lokalizaciją. 3D kompiuterinė tomografija atliekama, siekiant patikslinti minėtų anatominių darinių lokalizaciją, suplanuoti implantų erdvinę padėtį, būsimojo protezo konstrukciją, o esant reikalui pagaminti chirurgini gidą, kurio pagalba implantai būtų įsriegiami tikslai suplanuotoje vietoje.

Operacijos

 

Dantų implantacijos operacija paprastai yra greita ir neskausminga, 1–2 implantus įsukti užtrunka 30 – 40 min. Jos metu vietinėje nejautroje implantas įsriegiamas į žandikaulį prarasto danties vietoje. Pacientas operacijos metu yra sąmoningas ir gali sekti implantacijos eigą.

Po operacijos pacientui paaiškinama, kaip prižiūrėti implantus ir pooperacines žaizdas, paskiriami gerą savijautą užtikrinantys medikamentai.

Taip pat klinikoje atliekama momentinė implantacija. Per vieną procedūrą pašalinamas sugedęs dantis, įsriegiamas implantas ir pritvirtinamas laikinas dantis. Kito vizito metu po 3-4 mėn. jis pakeičiamas nuolatiniu dantimi.

Kaulo priauginimas (augmentacija)s

 

Planuojant dantų implantaciją pirmiausia įvertinamas žandikaulio kaulo kiekis ir kokybė. Kaulo priauginimo procedūra (kaulo augmentacija) reikalinga tuomet, kai norint įsodinti danties implantą esamo kaulo nepakanka.

Kaulo augmentacija – tai nuosavo paciento kaulo arba kaulo pakaitalo priauginimas ten, kur jo tūksta. Procedūros metu taikoma vietinė nejautra.

Higienos svarba prieš ir po implantacijos

Planuojant dantų implantaciją, rūkantieji turėtų nerūkyti mažiausiai 3 dienas iki operacijos ir 7 dienas po operacijos (viso bent 10 d.).

Jei reikia atlikti kryptinę kaulo regeneraciją ar sinuso dugno pakėlimo operaciją, rūkymas yra būtent tas kritinis faktorius, dėl kurio pooperacinis laikotarpis ir operacijos rezultatas gali būti nesėkmingi! Slėpti savo žalingus įpročius neverta, nes gydytoją apgauti įmanoma, bet gamtos – ne.

Prieš dantų implantacijos operaciją švara burnoje turi buti nepriekaištinga. Būtina atlikti profesionalią burnos higienos procedūrą, išvalyti dantų apnašus ir akmenis, nupoliruoti dantų paviršius, kad dantys būtų atsparesni akmenų kaupimuisi. Burnos higienos specialistas patars ir konkrečiai parinks Jums tinkamas dantų priežiūros priemones ir būdus.

Siekiant ilgalaikių rezultatų ir kad implantai tarnautų kuo ilgiau, būtina profilaktiškai prižiūrėti dantis ir implantus. Pas gydytoją odontologą reikėtų lankytis reguliariai – bent 2 kartus per metus.

Paciento sąmoningumas ir bendradarbiavimas su gydytoju yra ypač svarbūs paciento sveikatai.

Žydrūnas Kazakevičius

M.Sc. Gyd. implantologas

Laurynas Banys

Burnos chirurgas

Kainos

Your Title Goes Here

Your content goes here. Edit or remove this text inline or in the module Content settings. You can also style every aspect of this content in the module Design settings and even apply custom CSS to this text in the module Advanced settings.

Dantų implantacija: implantacijos operacija
Paslaugos pavadinimas Kaina Eur

Danties implantas:

Vienatūris implantas (plokštelės fiksacijai)

 

400

– Neodent (Brazilija)

– Nobel Biocare (Švedija)

500

630

– Osstem (Pietų Korėja) 590
– Straumann (Šveicarija) 630
– Megagen 550
– Ankylos (Vokietija) 650
Dantenas formuojančios gijimo galvutės prisukimas prie sraigtinio implanto implantacijos metu 60