protiniai dantys marijampolė

Ž. Kazakevičiaus implantologijos centro burnos chirurgas Laurynas Banys

Protiniai dantys netrukus gali tapti atgyvena, jų jau neturi trečdalis žmonijos. Daugumai tų, kuriems išdygsta protiniai dantys, jie užima netinkamą padėtį. Apie protinių dantų šalinimą pasakoja Ž. Kazakevičiaus implantologijos centro burnos chirurgas Laurynas Banys.

Būna ir taip, kad protiniai dantys pilnai išdygsta, o gerai prižiūrimi nesukelia jokių problemų. Tačiau šių dantų priežiūra yra gana sudėtinga ir dažniausiai nepakankama. Taip yra dėl to, jog su įprastu dantų šepetėliu sunku pasiekti taip toli išdygusius dantis ir jų tarpdančius. Tada kaupiasi apnašos, genda greta esantys dantys. Tokiu atveju, dažnai tenka šalinti ir gydyti ne tik protinius, bet ir šalia jau pažeistus dantis.

Komplikuotas protinių dantų dygimas

Kai protiniai dantys būna tik dalinai išdygę, dalis dantenų juos vis dar dengia. Po jomis kaupiasi maistas ir bakterijos, todėl dantenos toje vietoje parausta, ištinsta, gali būti skausmingos. Tai pirmieji beprasidedančios infekcijos požymiai. Gali prasidėti dantenų ligos, uždegimai. Jei protiniai dantys yra susigrūdę, jie gali pažeisti kaulą ir šalia esantį krūminį dantį.

Jau išdygusius protinius dantis rekomenduojama šalinti šiais atvejais:

  • Jei dantys yra stipriai pažeisti pulpito, periodontito ir ėduonies;
  • Jei nepilnai išdygę nuolatos sukelia šalia esančių minkštųjų audinių uždegimus;
  • Jei dantys gali pažeisti šalia esančio danties šaknis arba stumia dantis, esančius greta;
  • Jei dantys žaloja skruostų gleivinę;
  • Jei protinių dantų kokybiškas endodontinis gydymas yra neįmanomas;

 

odontologijos klinika MarijampolėjeKaip minėjau, kai kurie žmonės turi išdygusius visus keturis protinius dantis ir nėra susidūrę su išvardintomis problemomis. Kai kurie pacientai pasirenka protinių dantų rovimą dar šiems neišdygus ir išvengia sveikatos sutrikimų. Sprendimas priklauso nuo jūsų norų ir individualių gydytojo rekomendacijų.

 

TURITE KLAUSIMŲ? Kreipkitės telefonu: 

+370 605 27574

arba adresu: A. VALAIČIO G. 7, MARIJAMPOLĖ

odontologijos klinika Marijampolė