Ar ir tu svajoji apie spindinčią „holivudinę“ šypseną? O tavo vonios kambaryje daugybė „balinančių“ pastų ir skalavimo skysčių?

Norimo rezultato minėtomis priemonėmis nepasieksi, jos pašalina apnašų sluoksnį, tačiau į gilesnes struktūras neprasiskverbia. O dantys spalvą keičia dėl daugybės priežasčių – senėjimo, dažančių produktų (gėrimų, tabako ir pan.), ligų ar genetinių savybių. Apie tikrai veiksmingas balinimo procedūras – balinimą lazeriu ir kapomis pasakoja Ž. Kazakevičiaus implantologijos centro burnos higienistė Birutė Sinkevičiūtė.

 

Balinimas kapomis – saugu

 

Kaip sako burnos higienistė Birutė: „Balinimas kapomis yra saugus balinimo būdas. Dantys bąla po truputį. Pačios kapos yra daromos pagal individualų žmogaus dantų atspaudą. Jas pagaminus, kapos pripildomos balinamąja žele ir ant dantų dėvimos naktį arba dieną priklausomai kokią balinimo želę pasirinksite. Kiek laiko užtruks balinimas, priklauso nuo jūsų norų, dantų struktūros ir spalvos intensyvumo. Jūs matysite, kaip keičiasi dantų spalva ir patys nuspręsite, kada nutraukti balinimą, paprastai tai trunka 1–2 mėnesius. Be to, higienistė atkreipia dėmesį, kad „atsiradus dantų jautrumui, balinimą galėsite nutraukti ir jį pratęsti vėliau.“ Birutė iškart priduria: „Kad išvengtumėte nemalonaus dantų jautrumo yra siūlomos medžiagos, kurios veikia lyg „nujautrintojai“, kurią galima naudoti, kai tik dantukai tampa jautresni.”

Balinimas lazeriu – rezultatas po 1 procedūros

Dantų balinimo lazeriu procedūra yra saugi, greita ir neskausminga. Kaip teigia burnos higienistė: „Moksliniais tyrimais pagrįsta, jog balinant dantis šiuo metodu, danties emalio pakitimų nematoma net elektroniniu mikroskopu.“ Pati procedūra trunka apie 2 valandas, balinimo medžiagos nepatenka į organizmą. Pradinis rezultatas matomas iš karto, galutinis – po 24 valandų, tiek laiko dar veikia balinančios priemonės. Todėl maždaug  dvi paras gali būti padidėjęs dantų jautrumas. Kiek reikės procedūrų priklauso nuo jūsų norų, dantų struktūros ir spalvos intensyvumo. Higienistė po dantų balinimo procedūros pataria: „Savaitę ar ilgiau nevalgykite ir negerkite jokių dažančių produktų – kavos, arbatos, raudono vyno ir kt. Po balinimo dantų paviršius yra imlesnis dažančioms medžiagoms. Visa informacija, kaip prižiūrėti dantis po balinimo, pacientui yra suteikiama atliekant profesionalią burnos higieną, kurią būtina atlikti prieš  dantų balinimą.“

 

 

Žinoti būtina!

                      Burnos higienistė Birutė Sinkevičiūtė atkreipia dėmesį: „Dantų balinimo efektas visada būna individualus. Rezultatas nebūtinai bus lygiai toks pats, kokį pavyko pasiekti jūsų draugei ar kaimynei. Tai priklauso nuo danties struktūros, emalio storio, pigmento rūšies. Reikia nepamiršti, kad plombos, vainikėliai, laminatės nebąla, tad po dantų balinimo gali tekti pakeisti ir senas priekinių dantų plombas bei vainikėlius. Balinimas nerekomenduojamas esant labai intensyviam dantų kariesui arba itin jautriems dantims, nešiojant breketus, sergant periodontitu.“ Higienistė primena: „Dantų balinimo procedūrų neatlikinėkite patys namuose nepasitarę su gydytoju ir neaiškiomis priemonėmis, taip galite pažeisti danties struktūrą.