Kazakevičiaus klinika

Gyd. odontologė Kristina Augustinaitė

Nusidėvėjusį daiktą lengva pakeisti nauju arba tiesiog išmesti, tačiau ką daryti kai nusidėvi dantys? Apie dantų nusidėvėjimo priežastis ir gydymą pasakoja Ž. Kazakevičiaus implantologijos centro gydytoja odontologė Kristina Augustinaitė.

Dantų nusidėvėjimas – tai patologinis danties kietųjų audinių praradimas, kurį būtina gydyti. Nusidėvėję dantys turi neigiamą įtaką tiek estetinei išvaizdai, tiek sveikatai. Negydomas ir nestabdomas dėvėjimasis dar labiau intensyvėja: ne tik dyla dantų kauburai, bet ir lūžinėja patys dantys, apsinuogina dentinas, kuris yra daug minkštesnis nei emalis.

Kokios priežastys lemia dantų nusidėvėjimą?

Dantų nusidėvėjimo priežastys gali būti įvairios:

  • Netinkama mityba, daug rūgštaus maisto ir gėrimų;
  • Netinkama burnos ir dantų priežiūra, kai naudojama dantų pasta turinti daug abrazyvinių (šveitimo) medžiagų, bei naudojamas kietas dantų šepetėlis;
  • Bruksizmas – dėl stresinės būsenos atsiradęs griežimas dantimis, dažniausiai pasireiškiantis naktį miegant. Stiprus dantų sukandimas vyksta dėl padidėjusios kramtomųjų raumenų įtampos. Būtina paminėti, jog griežimas dantimis gali atsirasi dar ir dėl netaisyklingo sąkandžio, per aukštų plombų ar protezų.

Kaip yra gydomas dantų nusidėvėjimas?

Dantų nudilimas pradedamas gydyti nuo priežasčių sukėlusių dilimą šalinimo. Būtina sureguliuoti mitybą, keisti netinkamus dantų valymo įgūdžius. Taip pat svarbu mažinti stresą ir psichologinę įtampą.

Jau prarastus dantų audinius galima atstatyti naudojant mažo nusidėvėjimo koeficiento funkcines kompozicines plombas, kurių savybės yra labai artimos danties emaliui. Naudojant plombas atkuriami prarasti danties audiniai ir stabilizuojamas sukandimas. Būna atvejų, kai dantų nudilimas toks didelis, jog atkūrimas plombinėmis medžiagomis nerekomenduojamas, tada dantys protezuojami. Po dantų atstatymo rekomenduojama naktį miegoti su apsaugine kapa nuo bruksizmo. Taip pat privalu kartą per metus atvykti profilaktiškai pasitikrinti dantis.

TURITE KLAUSIMŲ? KREIPKITĖS TELEFONU:
+370 605 27574

ARBA ADRESU:
A. VALAIČIO G. 7, MARIJAMPOLĖ

Terapinis gydymas Marijampolė