Dantų laminatės tai estetinė procedūra, kuri sulaukia vis didesnio susidomėjo, todėl jog šis protezavimo būdas, tausoja natūralius danties audinius bei leidžia džiaugtis kur kas gražesne šypsena.

Dantų laminatės tai itin plonos, 0,3–0,5mm storio keramikos plokštelės, vertikaliai tvirtinamos prie danties išorinės pusės. Laminatės leidžia pakeisti nuosavų dantų spalvą, formą, pašalinti traumų pasekmes, dantų skilimus ar atnaujinti pasenusias restauracijas. dantų laminatės

LAMINAČIŲ PRIVALUMAI

  • Nekeičia spalvos ir blizgesio.
  • Dantys šlifuojami minimaliai.
  • Dėvisi panašiai kaip natūralus danties audinys ir kur kas mažiau nei plombos.
  • Nesitraukia nuo terminių pokyčių burnoje, todėl nepradeda gesti keramikos ir danties susijungimo vietoje.
  • Galima ištiesinti priekinių dantų eilę.

 

KUO DANTŲ PROTEZAVIMAS LAMINATĖMIS SKIRIASI NUO ESTETINIO PLOMBAVIMO?

Estetinio plombavimo metu plonais sluoksniais dengiama plombinė medžiaga. Jeigu jūsų sąkandis tvarkingas, plomba nebus pažeista, tačiau esant griežimui dantimis arba blogam sąkandžiui (kuomet vienam iš priekinių dantų tenka didesnis krūvis), padidėja rizika plombai greičiau nuskilti.
Svarbu paminėti, kad ir kokios kokybiškos šiuolaikinės plombos, visgi tai yra polimerinės medžiagos, kurios laikui bėgant nors ir nežymiai, bet skyla, atsiranda mikro įtrūkimų, nuo maisto keičiasi pigmentai, todėl kas pusę metų rekomenduojama papildomai nupoliruoti plombas, o tai papildomai kainuoja.

Estetinis plombavimas pigesnis pasirinkimas nei protezavimas dantų laminatėmis.

Atliekant estetinį protezavimą, naudojama bemetalė keramika arba cirkonis. Šių medžiagų privalumas – estetiškas vaizdas, tvirtumas ir ilgaamžiškumas, dėvimos jos netamsėja ir dažnai joms pritvirtinti nereikia gręžti dantų.  Jų sudėtis labai panaši į tikrąjį danties emalį, o dėl ypatingai glotnaus restauracijos paviršiaus ant jos beveik nesikaupia apnašos, nekinta nei blizgesys, nei spalva.

DANTŲ PRIEŽIŪRA PO ESTETINIO PROTEZAVIMO

Atlikus estetinį protezavimą, dantų priežiūra išlieka tokia pati kaip ir natūralių dantų. Norint išlaikyti sveiką ir spindinčią šypseną, svarbu rūpintis įprasta kasdiene burnos higiena, t. y. naudoti dantų šepetėlį, tarpdančių siūlą, skalavimo skystį. Taip pat svarbu reguliariai lankytis pas gydytoją odontologą ir burnos higienistą.

Keletas darbų pavyzdžių, kaip estetinis protezavimas laminatėmis pakeičia šypsenas:

Dantų protezavimasProtezavimas laminatėmis

Dantų laminatės

Šypsenos pokyčius atliko gyd. ortopedė Monika Vakrinė.


REGISTRACIJA: +370 605 27 574
ADRESAS: A. VALAIČIO G. 7, MARIJAMPOLĖ

odontologas marijampolė